Apotheka ziņas

VAIRUMS CILVĒKU SAVIEM TUVĀKAJIEM JAUNAJĀ GADĀ VĒLĒTOS UZDĀVINĀT VESELĪBU, MĪLESTĪBU UN MIERU

28. decembris, 2016

Tāpat kā pērn, arī šogad vairums (38%) Latvijas iedzīvotāju saviem tuviniekiem gadumijas svētkos, ja vien tas būtu iespējams, gribētu uzdāvināt veselību, tā noskaidrots aptieku tīkla Apotheka aptaujā[1]. Vienlīdz populāras sapņu dāvanas ir arī mīlestība un dvēseles miers – tās saviem mīļajiem gribētu uzdāvināt 15% respondentu.

 Interesanti, ka salīdzinoši bieži cilvēki gribētu saviem tuviniekiem uzdāvināt arī laimi (13%), labsajūtu un bagātību (8%), bet retāk izvēlētos dāvināt draudzību un skaistumu (1%). Tas, iespējams, skaidrojams ar to, ka aptaujātie savus tuviniekus jau tā uztver kā simpātiskus un draudzīgus cilvēkus,” papildina Ilze Blauberga, Apotheka mārketinga vadītāja.

Bet domājot par dāvanām, kuras palīdzētu uzlabot, piemēram, veselību un labsajūtu, lielākā daļa respondentu jeb 28% izvēlētos vitamīnus un minerālvielas. Katrs piektais jeb 22% iedzīvotāju uzdāvinātu aptiekas dāvanu karti pirkumu veikšanai. Bet 15% aptaujāto, neskatoties uz jau iepriekš minēto reto vēlmi dāvināt skaistumu, saviem tuviniekiem labprāt kā dāvanu pasniegtu sejas skaistumkopšanas līdzekļus.

Diezgan populāra izvēle gadumijas svētkos būtu arī zāļu tējas mieram un labsajūtai (12%) un ķermeņa skaistumkopšanas līdzekļi (9%). Bet salīdzinoši retāka dāvana – ēteriskās eļļas (8%) un līdzekļi matu skaistumam (6%).

 

[1] Apotheka ekspress aptauja veikta interneta vidē 2016.gada decembrī, aptaujājot 206 Latvijas iedzīvotājus no Rīgas, reģioniem un lauku rajoniem.