Apotheka ziņas

Lietas, kas jāiekļauj bērna aptieciņā vasaras sezonā

1. jūnijs, 2017

Beidzot klāt ir vasaras brīvlaiks, kas nozīmē, ka visi mazākie un lielākie, kas izkļuvuši no skolas soliem, dosies piedzīvojumos. Vienalga, vai bērns plāno braukt uz nometni, piedalīties pārgājienā vai atpūsties laukos pie omes, svarīgi laikus sagatavot nelielu aptieciņu, lai vecāki un bērni atpūtu varētu baudīt ar mierīgu sirdi. Plašāk par to, kādas lietas jāiekļauj bērna aptieciņā, stāsta Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

Saules aizsarglīdzeklis
Pirmā lieta, kam noteikti jābūt bērna ceļa somā, ir saules aizsarglīdzeklis. Izvēlies līdzekļus, kas domāti tieši bērniem – to sastāvā būs ne tikai lielāks SPF līmenis (50+), bet arī citi aizsargfiltri, kas nesatur smaržvielas, konservantus un nav alerģiski.

Plāksteri, marle un dezinfekcijas līdzeklis
Bērna aptieciņā noteikti jāiekļauj arī lietas, kas noderēs nelielu traumu gadījumā – dažāda izmēra plāksteri noderēs gan noberzumiem, gan nelielām brūcēm. Ja gadījies nobrāzties vai savainoties – glābējs būs dezinfekcijas līdzeklis un marle, kas attīrīs ievainojumu un uzsūks asinis.

Mitrās salvetes
Tās būs laba alternatīva brīžos, kad nav iespējas nomazgāt rokas. Bērnam izvēlies salvetes, kuru sastāvā ir dezinfekcijas līdzeklis bez alkohola, lai ādu ne tikai attīrītu, bet arī nogalinātu liekās baktērijas.

Pret insektu līdzekļi
Ja iekodis ods vai knislis, ātri vien rodas piepampums, nieze un nepatīkama sajūta. Lai no tā izvairītos, aptieciņā ieliec pretalerģijas gēlu, kas atvēsinās un noņems niezi.

Zobu pasta un zobu birste
Lai arī ārpus mājas bērns neaizmirstu parūpēties par zobu higiēnu, noteikti somā ieliec zobu birsti un pastu. Ja parasti piedalies bērna zobu tīrīšanas procesā, pirms došanās atgādini viņam par regulāru un pareizu zobu tīrīšanu.

Medikamenti
Bērna aptieciņā jāiekļauj tikai ārsta ieteiktie medikamenti – tie var būt pretsāpju, pret alerģiju vai gremošanas traucējumu novēršanai. Noteikti informē atbildīgos pieaugušos par zāļu lietošanu, lai medikamenti tiktu lietoti pareizi un atbilstoši instrukcijai.

Esam sarūpējuši bērnu aptieciņu arī Apotheka interneta aptiekā. Apskati aktuālos aptieciņas produktus bērniem šeit.