Apotheka ziņas

Kādus intīmās higiēnas līdzekļus iesaka lietot farmaceits?

27. aprīlis, 2017

Aptiekās iegādājamie sieviešu intīmās kopšanas līdzekļi ir speciāli izstrādāti tā, lai to sastāvs atbilstu ārējās un iekšējās intīmās zonas skābajai videi, kur pH līmenis (skābju un sārmu līdzsvars) normālos apstākļos vidēji svārstās no pH 3,8-5.5. Speciālos intīmās kopšanas līdzekļus ir svarīgi lietot tāpēc, ka tie saglabā dabīgo intīmās zonas vidi.

Parastas ziepes vai citi nespecifiski ķermeņa mazgāšanas līdzekļi ir sārmaini un var izjaukt skābes aizsargslāni. To lietošanas rezultātā var tikt izprovocēts intīmās zonas kairinājums, kas veicinās pastiprinātus izdalījumus un nepatīkamu aromātu.

Aptiekās pieejamie iecienītākie intīmās mazgāšanas līdzekļi ir:
• Vagisan® Intimate Wash losjons – satur dabīgas piena sūkalas, kas attīra intīmo zonu un veicina dabīgās mikrofloras uzturēšanu. Pienskābe nodrošina ādai piemērotu pH līmeni un stiprina ādas dabīgo aizsargslāni. Kumelītes ekstrakts nomierina ādu un novērš kairinājumu.
• Lactacyd – intīmās kopšanas līdzeklis palīdz uzturēt un aizsargāt sievietes pH līmeni un novērst iekaisumu, diskomfortu un nepatīkamo aromātu.
• Dermoxen intīmās higiēnas gēls ANTI-ODOUR FRESH – Satur maigas, dabīgas attīrošas vielas. Ārstnieciskās melisas un citrona ēteriskās eļļas atsvaidzina un novērš nepatīkamu aromātu. Prebiotiskās šķiedras – veicina pienskābo baktēriju vairošanos, kas uztur dabīgi skābo vaginālo pH vidi, un darbojas kā aizsargbarjera patogēnām baktērijām un sēnītēm Ārstnieciskās melisas un citrona ēteriskās eļļas nodrošina ilgāku svaiguma sajūtu intīmajā zonā. Bez parabēniem, nātrija laureātsulfāta un tiazolinona.

Ražotāji kā pamatsasstāvdaļu intīmās kopšanas līdzekļiem izmanto pienskābi, papildinot tos ar augu ekstraktiem un dabīgām vielām (kumelītes, tribulis, melisa, citrons, propoliss u.c.), kas nodrošina vēl spēcīgāku pretiekaisuma un antibakteriālu darbību, kā arī papildus novērš nepatīkamo aromātu. Aptiekās iegādājamie intīmās kopšanas līdzekļi ir pārbaudīti un droši, tie nesatur konservantus, parabēnus un virsmaktīvās vielas, kas var lieki kairināt intīmo zonu.

Pastāv arī īpaši intīmās kopšanas līdzekļi vīriešiem, taču Latvijā tie vēl nav ieguvuši popularitāti. Būtiski – dāmām domātos intīmās kopšanas līdzekļus kungiem tomēr nevajadzētu izmantot, jo abiem dzimumiem intīmo zonu pH atšķiras, proti, vīriešiem tā ir sārmaināka, līdz ar to, izmantojot, skābākos līdzekļus, var izraisīt diskomfortu.

Raksts tapis sadarbībā ar Apotheka sertificēto farmaceiti Lailu Zālīti un 100 labi padomi