Apotheka ziņas

APTAUJA: KATRS OTRAIS HOKEJU UZSKATA PAR NACIONĀLO SPORTA VEIDU Apotheka kļūst par hokeja komandas “Kurbads” atbalstītāju

10. septembris, 2016

Ja Latvijas iedzīvotājiem liktu izvēlēties nacionālo sporta veidu, tad droši varētu teikt, ka vairāk nekā puse (58,3%) respondentu par tādu atzītu hokeju, secināts aptieku tīkla Apotheka aptaujā[1] par veselīgu dzīvesveidu un sportu. Par otru populārāko sporta veidu, kuru iedzīvotāji vērtē kā Latvijas nacionālo, tika atzīts basketbols (13%), bet trešo vietu ieņem vieglatlētika (7,4%).

par_hokeju

[1] Aptieku tīkla Apotheka ekspress aptauja veikta interneta vidē 2016.gada augustā, aptaujājot 108 Latvijas iedzīvotājus no Rīgas, reģioniem un lauku rajoniem.

Ja pievēršamies tam, kurus sporta veidus Latvijas iedzīvotāji ir izmēģinājuši, tad virsroku ņem fitness. Aerobiku, TRX un trenažierus, kas ir visnotaļ intensīvas sporta aktivitātes, ir iecienījuši vairāk nekā 15% respondentu. Otrs visbiežāk izmēģinātais sporta veids ir riteņbraukšana (12,7%), bet trešo vietu ar vairāk nekā 11% respondentu atzinību dala volejbols un peldēšana.

Savukārt par sporta veidu, kuru vēlētos pirmo reizi izmēģināt, vairākums (25%) atzina ūdens sportu – burāšanu, airēšanu u.tml., kas ikdienā nav tik ļoti pieejami sporta veidi, kā, piemēram tie, kurus ir iespējams veikt iekštelpās vai vairāku cilvēku lokā. Iespējams, tieši tādēļ hokejs ir ieguvis Latvijas iedzīvotāju atbalstu kā nacionālais sporta veids, jo to ir jāspēlē iekštelpās un lielākā cilvēku kompānijā, turklāt to var darīt visa gada garumā.

Atklājot savas labsajūtas noslēpumu, vairāk nekā 24% respondentu apgalvo, ka galvenais ir regulāri sportot un kustēties ikdienā. Bet 23,3% labāk izvēlas kvalitatīvu miegu, to minot kā vienu no galvenajiem labas pašsajūtas kritērijiem. Kā būtisku labas pašsajūtas kritēriju vairāk nekā 15% respondenti ir izcēluši to, ka nesmēķē.

Mēs – Apotheka – kā vienu no visaizraujošākajiem labsajūtas formulas pamatprincipiem varam ieteikt jaunu emociju un kaislību iegūšanu, ko noteikti sniegts jau iepriekš minētais, Latvijas iedzīvotāju atzītais – hokejs! Kas gan varētu būt labāks lieliskas labsajūtas veicināšanas palīgs, ja ne tavas favorīt komandas uzvara. Tieši tāpēc Apotheka ir nolēmusi atbalstīt arī savu favorīt hokeja komandu, kura pērn izcīnīja sudraba medaļas Latvijas čempionātā – hokeja komandu Kurbads!” stāsta Jānis Kūliņš, aptieku tīkla Apotheka valdes loceklis.

[1] Aptieku tīkla Apotheka ekspress aptauja veikta interneta vidē 2016.gada augustā, aptaujājot 108 Latvijas iedzīvotājus no Rīgas, reģioniem un lauku rajoniem.